De uitvaart
Na het overlijden van uw dierbare komt er veel op u af en zal er in korte tijd veel geregeld moeten worden voor de uitvaart. Samen met u werken wij aan een afscheid waarin u uw dierbare herkent en waarin u zich getroost voelt. Wij zorgen voor rust en structuur en staan u bij waar gewenst.
Wanneer u het overlijden heeft gemeld bij de uitvaartondernemer, wordt er direct al het een en ander in gang gezet tijdens het 'regelgesprek'. Na het regelgesprek legt de uitvaartleider op kantoor de benodigde locaties vast en voert hij of zij de administratieve taken uit. Zodra de datum van de uitvaart definitief vaststaat, plant de uitvaartleider enkele dagen voor het afscheid opnieuw een afspraak met u in. Tijdens dit tweede gesprek worden alle laatste details doorgenomen. Bij het eerste gesprek komt er namelijk vaak veel op u af; daarom nemen wij de regelzaken graag stap voor stap en op volgorde van prioriteit met u door.
In het tweede gesprek kijken we onder andere naar de exacte tijden op de dag van de uitvaart, de invulling van de dienst en overige praktische details. Voor crematoria geldt bijvoorbeeld dat wij de werkdag vóór de uitvaart om 12.00 uur alle multimedia moeten aanleveren. Wij controleren vooraf altijd of de aangeleverde foto’s voldoende kwaliteit hebben en of er geen ongewenste elementen zijn, zoals applaus aan het einde van een muzieknummer. Door alles wat er geregeld moet worden, heeft u in deze periode vrijwel dagelijks contact met iemand van ons team.
Na de uitvaart ontvangt u van ons, op de dag zelf, een map met daarin de akte van overlijden, voorbeelden van mogelijke dankbetuigingen en een enquêteformulier. Na ongeveer drie à vier weken hopen wij de factuur van de uitvaart te kunnen opstellen. Wij wachten hiermee totdat alle kosten van externe partijen bij ons bekend zijn en – indien van toepassing – de verzekeringsuitkering heeft plaatsgevonden.